Aktuálně

22. prosince 2020 Články

Vycházky klientů DPS Bohuslavice mimo zařízení - AKTUÁLNÍ

Závazná pravidla dle nařízení vlády a omezení vycházek dle rozhodnutí ředitele Charity Konice.

Křesťané se ozvali proti kriminalizaci chudých
10. února 2021 Charita Česká republika

Křesťané se ozvali proti kriminalizaci chudých

Nebezpečný sociální experiment, který sociální politiku de facto nahrazuje politikou trestní a který řadu lidí, kteří se už teď neobejdou bez pomoci, uvrhne do ještě větší bídy a ilegality. Těmito slovy označují odborníci chystanou novelu zákona o hmotné nouzi. A zvedají svůj hlas.  

Tříkrálová sbírka 2021 na Konicku
31. ledna 2021 Články

Tříkrálová sbírka 2021 na Konicku

Tradiční koledování tříkrálové sbírky letos neproběhlo. Důvodem byly trvale vysoké počty nemocných tzv. Covid19 a tím spojená starost a odpovědnost za zdraví a životy koledníků a jejich rodin, dobrovolníků, organizátorů, dárců a veškeré veřejnosti, která se s koledníky potkává a přišla by do styku.

Tříkrálový koncert odvysílá Česká televize bez koledníků v publiku
7. ledna 2021 Charita Česká republika

Tříkrálový koncert odvysílá Česká televize bez koledníků v publiku

Nenechte si ujít letošní Tříkrálový koncert, který bude v mnoha ohledech jiný. Odvysílá ho Česká televize v neděli 10. ledna od 18 hodin v přímém přenosu na programu ČT1. Koncertem provází Martina Kociánová a Jan Čenský, účinkují Alena Antalová, Michal Hrůza s kapelou, Leona Machálková, Pokáč a VOXEL & Spol. 

V Konici se testuje na covid
17. prosince 2020 Články

V Konici se testuje na covid

Olomoucký kraj ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc a Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje vysílá do hůře dostupných částí mobilní tým, který na místě umožní občanům zúčastnit se dobrovolného vyšetření na onemocnění COVID-19 antigenními testy. Toto testování proběhne i v Konici.

Pečující osoby už nebudou na péči samy
8. prosince 2020 Články

Pečující osoby už nebudou na péči samy

Kdo v rodině pečujete o svého blízkého z důvodu jeho vysokého věku, onemocnění či postižení, tak víte, jak náročný úkol to je. Potřeba pomoci se nedá vypnout či utlumit jako např. televize. Nedá se přerušit jako nějaká rozdělaná práce a později se k ní vrátit. Péče o potřebného je téměř nepřetržitý úkol daný jeho dennodenními životními potřebami. Je to podobné jako s péčí o dítě. Také musí být trvale zabezpečena. Charita Konice bude pomáhat i v těchto situacích.

4. prosince 2020 Články

Návštěvy v DPS Bohuslavice

Závazná Pravidla průběhu návštěv v DPS platná od 5. 12. 2020.

Srdíčko v prosinci
30. listopadu 2020 Mateřské centrum Srdíčko

Srdíčko v prosinci

Zveme Vás do našeho mateřského centra.

Papež František vyzývá: Podej svou ruku chudákovi!
14. listopadu 2020 Charita Česká republika

Papež František vyzývá: Podej svou ruku chudákovi!

Chudí lidé kolem nás jsou naším svědomím, nepřehlížejme je. Současná epidemie přinesla nová svědectví o tom, jak vnímat starozákonní slova Podej svou ruku chudákovi. Tento biblický citát je výchozím mottem papežova poselství k Světovému dni chudých, který si letos připomínáme 15. listopadu.

Hledáme dobrovolníky
9. října 2020 Články

Hledáme dobrovolníky

V aktuální situaci přijmeme dobrovolníky na práci v Domu pokojného stáří Bohuslavice. Hledáme proto vhodné osoby, které by vypomohly v kuchyni a s úklidem.